SİLİVRİ KAMPÜSTE CEVİZ AĞAÇLARI TOPRAKLA BULUŞTU

"Siz de Doğaya Bir Tutam Yeşillik Bırakın" sloganı ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Fidan dikimi etkinliği 19 Mart 2019 Salı günü Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhittin Bayırköylü, Cumhuriyet Savcıları Metin Arda, Oğuzhan Aşçı, Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Çatalca ve Silivri Orman İşletme Müdürleri, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri, Silivri Denetimli Serbestlik Müdürü, Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve hükümlülerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu organizasyonunda gerçekleştirilen programda Kurum Müdürü Uğur Erdoğan; projenin bir yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu, kampüs içerisinde bulunan boş alanların ceviz ağaçları ile buluşturulacağını, projenin başlaması ve devam ettirilmesi hususunda Cumhuriyet Savcısı Metin Arda’nın önemli destek ve katkılarının bulunduğunu, Orman Bölge Müdürlüğünün projenin her aşamasında destek ve katkılarını gördüklerini belirtti. Erdoğan, proje ile 1500 ceviz ağacının hükümlü ve personelin çalışmalarıyla toprakla buluşturulacağını, bu sayede hükümlülerin meslek edinmelerinin sağlanacağını ve ayrıca ceviz ağaçlarının ürün vermeye başlaması ile ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını söyledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhittin Bayırköylü programda yaptığı konuşmada "Orman Haftasında gerçekleştirilen bu önemli ve faydalı programda emeği geçenlere ve ayrıca katkılarından dolayı Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz" dedi.