SİLİVRİ’DE CEVİZ AĞAÇLARI VE DOMATES HASADI

“Siz de Doğaya Bir Tutam Yeşillik Bırakın” sloganı ile Mart 2019 tarihlerinde Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde toprakla buluşan Ceviz Ağaçları gün geçtikçe büyüyor ve meyve vereceği günler yaklaşıyor. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünün içerisinde boş bulunan alanların ceviz ağaçları ile değerlendirileceği ve toplam 1500 ceviz ağacının toprakla buluşacağı öğrenildi. Ceviz ağaçlarının ürün vermeye başlaması ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve ayrıca hükümlülerinin meslek edinmelerine vesile olacak. Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur Erdoğan projenin devam ettirilmesinin önemli olduğunu, ceviz ağaçların birkaç yıl içerisinde meyve vermeye başlayacağını bildirdi.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Tarım İş Kolu tarafından İş Yurtları kapsamında 4 dönüm alana dikilen domatesin hasadı Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleştirildi. Kurum Müdürü, Kurum İkinci Müdürleri, ilgili personel ve hükümlülerin katılımı ile gerçekleştirilen domates hasadında toplam 12 ton domates üretiminin beklendiği, ayrıca 5 dönüm alanda bahçe bitkileri (fasulye, patlıcan, salatalık) ekildiği öğrenilmiştir.

Kampüs genelinde tüm boş arazileri yeşillendirmek milli ekonomiye katkı sağlamak, kampüs lojman sakinlerinin organik tarım ürünlerine uygun fiyatlarda erişimini sağlamak adına yapılan çalışmaların devam edeceği, bu çalışmalara katılan hükümlülerin meslek sahibi olmayanlara meslek edindirmek, var olan mesleki bilgilerini geliştirmek için Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumunun topyekün eğitim ve üretim faaliyetlerin devam edeceği bilgisine yer verildi.