TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU SİLİVRİ CEZA İNFAZ KURUMLARI KAMPÜSÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde 5 Eylül 2019 tarihinde incelemelerde bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Hüseyin YAMAN, İbrahim YURDUNUSEVEN, Erol KAVUNCU, Osman Nuri GÜLAÇAR, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Ali Haydar HAKVERDİ, İrfan KAPLAN, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Memet Bülent KARATAŞ, İyi Parti Milletvekili Ümit BEYAZ, Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Meral DANIŞBEŞTAŞ ve Yasama Uzmanı Taner GEÇMEZ, Yasama Uzman Yardımcıları Eray MINDIZ, Ceren FEROĞLU heyette yer aldı. Heyete Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet YILMAZ eşlik etti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhittin BAYIRKÖYLÜ, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Metin ARDA ve Silivri Ceza İnfaz Kurumları Müdürlerinin de katıldığı inceleme programı toplantı ile başladı. Kampüs girişinde yapılan basın açıklaması sonrası komisyon, Silivri 1 No.lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Silivri 4 No.lu Ceza İnfaz Kurumu ile Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulundu. Komisyon ve beraberindekiler, hükümlü tutukluların iaşelerinde bulunan menüden öğle yemeğini yedikten sonra Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki ziyaret ve incelemeler devam etti.

Ziyaret ve inceleme programı akşam saatlerinde sona erdi.