ADALET BAKANLIĞI İLE GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ARASIDA İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 27.08.2019 tarihinde imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında 18.11.2019 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Savcıları Metin ARDA, Fuat ARI, Oğuzhan AŞCI ve Erdal ŞENOL ile Bakırköy Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyonuna bağlı Ceza İnfaz Kurumları idarecileri ve Öğretmenleri ile Gençlik ve Spor il Müdürlüğü yetkililerin katılımı ile Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur ERDOĞAN’ın ev sahipliğinde Silivri Açık ceza İnfaz Kurumu sosyal tesislerinde toplantı yapılmıştır.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur ERDOĞAN’ın açılış konuşması akabinde Silivri Ceza İnfaz Kurumları tanıtım videosu izlendikten sonra toplantıya başlanmıştır. Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Kurumlara düşen sorumluluklar görüşülmüş olup, Kurumlarımızın tespit edilen ihtiyaçları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.

Yapılan bilgi alışverişi ve istişareler sonucunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri kurumların ihtiyacı olan spor malzemelerinin temini, spor ve sosyal faaliyetlere ilişkin eğitmen sağlanması, halı saha, voleybol ve basketbol gibi spor sahalarının iyileştirilmesi konusunda Ceza İnfaz Kurumlarına gerekli desteğin verileceğini bildirmiştir. Toplantı iş birliği protokolünün hayırlı olması temennisi ile sonlanmıştır.