ADALET BAKANLIĞI İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ARASIDA İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 24.10.2019 tarihinde imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında 19.11.2019 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Savcıları Metin ARDA, Oğuzhan AŞCI ve Erdal ŞENOL ile Bakırköy Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Komisyonuna bağlı Ceza İnfaz Kurumları idarecileri ve Öğretmenleri ile Kültür ve Turizm il Müdürlüğü yetkililerin katılımı ile Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur ERDOĞANın ev sahipliğinde Silivri Açık ceza İnfaz Kurumu sosyal tesislerinde toplantı yapılmıştır.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur ERDOĞAN’ın açılış konuşması akabinde Silivri Ceza İnfaz Kurumları tanıtım videosu izlenerek toplantıya başlanmıştır. Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Kurumlara düşen sorumluluklar ve protokol hükümleri görüşülmüştür. Cumhuriyet Savcıları ve Ceza İnfaz Kurumları idarecileri Ceza İnfaz Kurumlarının işleyişi ve Kurumlarında bulunan kütüphaneler hakkında bilgiler vermiştir, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri hükümlülere il halk ve ilçe kütüphanelerinden kitapların nasıl temin edileceği ve iade yöntemleri ile Kütüphane Otomasyon Programı (KOHA) konusunda bilgi vermiştir.

Toplantı sonucunda Kurumlarımızın tespit edilen ihtiyaçları Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir. Ceza İnfaz Kurumları öğretmen ve kütüphane memurlarına Kütüphane Otomasyon Programı (KOHA) eğitimi verileceği, Kurumlarda hükümlülere yönelik eğitim, seminer ve konferansların düzenlenmesi hususlarında anlaşılmıştır.

İşbirliği protokolünün hayırlı olması temennisi ile toplantı sonlanmıştır.